Зміна кольору автомобіля потребує його перереєстрації


10 Липня 2019

avtomobilnyie-kraski-katalog-tsvetov1

У відповідності до чинного законодавства зміна кольору потребує обов’язового проходження процедури перереєстрації оновленого автомобіля в одному із сервісних центрів МВС.

У разі перефарбування автівки необхідно здійснити перереєстрацію упродовж десяти діб після виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Автовласник або довірена особа може звернутися до будь-якого територіального сервісного центру МВС, незалежно від місця проживання або реєстрації, з наступними документами:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • доручення на уповноважену особу (за необхідності);
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Під час огляду автомобіля працівники сервісного центру МВС візуально визначають колір та надають відповідний висновок.

Слід зазначити, що наразі при реєстрації автомобіля у графі «колір» вписують лише 11 основних кольорів без уточнень щодо відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий. Таким чином, це дає автовласникам право не здійснювати перереєстрацію своєї автівки, якщо навіть було суттєво змінено відтінок без зміни основного кольору.

У випадку, якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, основним вказується колір його нижньої частини. Тобто дах, капот і багажник можна перефарбувати в будь-який вподобаний колір загальною площею не більше 50%. В іншому випадку колір авто зазначається, як комбінований.