A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Довірили своє авто іншій особі? Призначте її належним користувачем


25 Червня 2020

З 1 червня цього року в Україні запрацювала система автоматичної відеофіксації порушень ПДР. У випадку, якщо власник транспортного засобу довірив його іншій особі, стане в нагоді можливість призначити належного користувача автівки. Таким чином нести відповідальність за поведінку на дорозі (отримувати сповіщення про штрафи за порушення ПДР, сплачувати їх тощо) буде саме водій, що керує авто, а не його власник.

Належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить. Відомості про належного користувача можна безкоштовно внести до Єдиного державного реєстру транспортних засобів двома способами:

1) безпосередньо в сервісному центрі МВС;

2) онлайн через Електронний кабінет водія.

На один транспортний засіб може бути призначено не більше одного належного користувача. Видалення призначеного належного користувача може здійснювати власник ТЗ за поданою заявою або автоматично, у разі закінчення терміну, на який був призначений належний користувач.

Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року.

Якщо вам необхідна консультація, хочете лишити скаргу чи пропозицію: контакт-центр (044) 290 19 88.